Валансиен и Тулуза се изравниха с Лион на върха

снимка: tfc.info

Валансиен и Тулуза се изравниха с Олимпик Лион на върха в класирането на френското първенство. Трите отбора имат по 7 точки след срещите от 3-ия кръг снощи.

Олимпик Марсилия и Бордо могат да оглавят таблицата с пълен актив при победи тази вечер.

Валансиен победи у дома Аячо с 3:0 и е сред изненадващите водачи след първите мачове за сезона. Тулуза също е сред лидерите след победа като гост с 1:0 над Нанси.

Муса Сисоко реализира единствения гол още в 11-а минута. Нанси игра почти цяло второ полувреме в намален състав след червен картон на капитана Андре Луис в 49-а минута.

Реймс надделя над Сошо с 1:0 след автогол в добавеното време. Реймс доминираше през целия и заслужено стигна до трите точки, след като нападателят на Сошо Слоан Приват вкара топката в собствената мрежа в четвъртата минута на продължението.