В Шахтьор съжаляват: Взехме 2 точки, вместо 4 или 6

Шахтьор не успя да вземе реванш от Байер (Леверкузен), въпреки жаждата за компенсация на тежкото поражение с 0:4 в предишния двубой на двата отбора.

От своя страна пък гостите дойдоха в Донбас със самочувствието да спечелят и да си гарантират до голяма степен участие в следващия етап. В крайна сметка германският клуб успя да устиска нулево равенство на "Донбас Арена".

Нервност обаче скова действията на играчите от Шахтьор, но все пак в първите 35 минути те създадоха доста работа за вратаря Бернд Лено.

И след почивката сценарият не се промени особено, като Ферейра, Ракицки и Бернард пробваха късмета си, но пак неуспешно. В края на срещата Сидни Сам можеше да донесе успеха на гостите, но и той пропусна.

"Играхме добре, но не ни стигна просто един вкаран гол. Не успяхме да вкараме този важен гол заради блестящия рефрлекс на вратаря на Байер", коментира старши треньорът на Шахтьор Мирча Луческу след мача, цитиран от БТА.

Той похвали специално Бернард, играл по мнението му великолепно. "Но ние ще играем до края за точки и за класиране напред. За съжаление пропуснахме да спечелим и в мача с Манчестър Юнайтед, и тук с Леверкузен.

Взехме само две вместо 4 или 6. Байер Леверкузен обаче е много добре организиран отбор с добри футболисти".