В Реал Мадрид не се предават

Реал Мадрид загуби \\\"Ел Класико\\\"

Барселона успя да спечели дербито с Реал Мадрид на „Камп Ноу“ с 2:1. За каталунците точни бяха Жереми Матийо и Луис Суарес, а Кристиано Роналдо се разписа за гостите с 15-тото си попадение в „Ел Класико“. Така белия балет изостава с четири точки от Барса, но мадридчани не са отписали борбата за титлата в Примиера Дивисион.

Левият бек на кралския клуб Марсело заяви след срещата, че отборът му е пропуснал своите шансове и заради това заслужено е загубил. Бразилецът заяви, че тимът ще се бори до последно за първото място.

„Играхме по-добре през повечето време. Имахме по-голямо притежание през първото полувреме и началото на второто, но накрая те бяха по-добри. Това бе ключов сблъсък, който, ако бяхме спечелили, щяхме да излезем пред тях. До края има още мачове и ние ще се продължим да се борим.

Ние никога няма да се предадем. Ще се учим от грещките си и няма да ги повтаряме. Сега не зависим единствено от себе си и така е по-трудно, но ще се борим до последния мач“, каза защитникът.

Според халфа на Реал Мадрид Лука Модрич, отборът е спрял да играе след попадението на Луис Суарес.

„Мисля, че играхме много добре до втория гол на Барселона. Преди него бяхме по-добри и имахме шансове да се разпишем един или два пъти, особено през първото полувреме. Но не успяхме и след тяхното попадение спряхме да играем като отбор. Това бе ключово за загубата ни.

Може би и умората повлия на играта ни. Бяхме много по-добри от Барса и е възможно този гол да ни прекърши психически. Много усърдно работихме и много се старахме. Тъжни сме, но можем да бъдем горди с играта, която показахме в началото на мача, но това е футболът“, сподели хърватинът.