В Париж: Мъри шамароса руски талант, Нишикори и Вердаско се черпиха с "гевреци"

Анди Мъри продължава наказателните си акции в Париж. британецът се класира за 1/4-финалите на тазгодишното Открито първенство на Франция, след като гилотинира с 6:3, 6:4, 6:4 младия руски талант Карен Качанов на осминафиналите. 21-годишният Качанов е 53-и в ранглистата в момента и за първи път участва на "Ролан Гарос".

Пробив за 4:2 в първия сет се оказа достатъчен на Мъри, за да вземе първата част. Във втория сет Мъри поведе с 3:1, Хачанов изравни за 3:3, но още в следващия гейм руснакът загуби своето подаване и това позволи на Мъри отново да контролира събитията на корта. В третата част Мъри реализира ранен пробив, но руснакът го върна в осмия гейм, изравнявайки резултата - 4:4. Веднага след това Мъри проби и със своя сервис затвори мача.

На 1/4-финалите шотландецът ще има за съперник №8 в схемата Кей Нишикори (Япония).

Самураят се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си. Азиатецът се наложи срещу Фернандо Вердаско, въпреки че започна трагично мача. Поставеният под номер 8 спечели с 0:6, 6:4, 6:4, 6:0. Следващият съперник на Нишикори е световният номер 1 Анди Мъри.

Кей, който имаше контузия преди да пристигне в Париж, трябваше да играе пет сета в предишния кръг, но днес бе по-убедителен. Началото обаче не предвещаваше подобен изход. Вердаско доминираше, а съперникът му редеше грешка след грешка и не успя да спечели и гейм в първия сет. След размяна на пробиви на старта на втория сет играта бе равностойна, но испанецът имаше предимство. Той не загуби и точка в три поредни сервис гейма, а Нишикори едвам измъкна шестия гейм. Въпреки това японецът стигна до решителен пробив за 5:4 и след това изравни сетовете.  Деветият в света постепенно намери по-добър ритъм и след като надделя с 6:4 в третия сет, се развихри в четвъртия, който спечели с 6:0.

Така турнирът приключи за Вердаско, който отново не успя да попадне сред най-добрите осем в Париж. Изненадващо той никога не е достигал до четвъртфиналите на "Ролан Гарос", но го е правил на останалите три турнира от Големия шлем.Кей Нишикори се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си. Японецът се справи с Фернандо Вердаско, въпреки че започна трагично мача. Поставеният под номер 8 спечели с 0:6, 6:4, 6:4, 6:0. Следващият съперник на Нишикори е световният номер 1 Анди Мъри.