В Чили не бързат да празнуват

Старши треньорът на Чили Хорхе Сампаоли похвали агресивното поведение на играчите си по време на двубоя с Австралия рано тази сутрин, спечелен с 3:1 във втори мач от група В на Световното първенство по футбол 2014.

Нападателят на Барселона Алексис Санчес реализира първото попадение за латиноамериканците и в последствие бе избран за играч на мача.

"Нашият отбор стигна до победата най-вече благодарение на агресивната игра през първото полувреме. Мисля, че сме способни да се противопоставим на Испания в групата.

Подкрепата на феновете ни помогна да се доберем до този резултат. През първото полувреме упражнихме натиск и благодарение на грешките на противника. Сега ни предстои мач с Испания, която е един от най-добрите отбори в света.

Най-важното е да съхраним концентрацията си в началните моменти на мача. Вярвам, че можем да победим. Чилийците изглеждат с предимство в момента, тъй като заедно с Холандия имат по 3 точки в групата.

Вчера лалетата съсипаха световния шампион с 5:1.

"Не мисля, че този резултат е реален и решаващ за бъдещето на групата. Испания има невероятен треньор и едни от най-добрите футболисти в света. Пък и Испания започна по подобен начин и на Световното в Южна Африка, когато отстъпи на Швейцария, след което триумфира с титрата.

Днес те водеха с 1:0 през първото полувреме, а Холандия изравни. В края на мача испанците изглеждаха тотално извън мача.

"Холандия и Испания имат история, пълна със страхотни моменти на Световните първенкства. Това са отбори, които са били шампиони или вицешампиони, и ние трябва да прогресираме много, за да им се противопоставим.

"Днес упражнихме добра преса преди почивката и поставихме отбора на Австралия под контрол. Нашата преса ги затрудни и те сложиха повече хора пред наказателното си поле, за да овладяват по-сигурно топката.

След като поведохме с 2:0 толкова бързо, можехме спокойно да минем на вариант контраатаки. Беше чудесно, че 3 / 4 от всичките 40 хиляди души на стадиона бяха чилийски фенове. Те наистина помогнаха на отбора.