Ужасяваща травма на Валдес попари Барселона

Обратът на Барселона на „Сантяго Бернабеу” през уикенда се отрази отлично на играчите на отбора, които в тренировъчно темпо и в добро настроение стигнаха до лесно 3:0 над Селта Виго и отново оглавиха таблицата в Примера дивисион.

Неймар беше на ниво след поредица от слаби мачове, като се разписа по веднъж през двете полувремена – в 5’ и 67’, като и за двете попадения му асистира Алексис Санчес. Меси вкара гол в 29’, като вече има 21 гола и 10 асистенции през 2014 година.

Благодарение на успеха си Барселона продължава страхотната си серия да няма поражение в сряда вечер на „Камп Ноу” в историята на Примера дивисион. Освен това отборът има 72 точки и вече е №1 в първенството преди Реал и Атлетико да изиграят своите мачове.

В днешния мач почивка получиха Пике, Шави, Алвеш и Бускетс. Най-лошата новина за Мартино пък е контузията на Виктор Валдес, който стъпи накриво през първото полувреме и беше изнесен на носилка, а първоначалните прегледи са показали, че той има скъсана връзка.

Така Валдес най-вероятно изигра последния си двубой за Барселона, след като реши да не подновява договора си с клуба. Той ще пропусне и Мондиал 2014.

Победата в Ел класико определено донесе настроение на „Камп Ноу” и още в 5’ домакините водеха с 1:0 в резултата. Лео Меси беше в основата на гола, след като проби и изведе Санчес в наказателното поле, а чилиецът подаде на Неймар, за когото остана най-лесното – удар и гол за Барселона.

Каталунците продължиха да играят на високи обороти, а в основата на всички атаки беше Неймар, който играеше като плеймейкър. Той можеше да се разпише в 14’, но ударът му мина встрани от вратата. Две минути по-късно и Меси имаше шанс, след като мина през цялата защита, но вратарят успя да парира удара му.

В 20’ Адриано допусна грешка  и игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Селта. Играчите на Барселона почнаха да протестират и в крайна сметка отсъди пряк свободен удар на границата на пеналта. След още няколко минути на разправии, а Валдес спаси последвалия изстрел. Той обаче стипи лошо на десния си крак и получи контузия на дясното коляно. Пинто влезе на негово място.

Малко по-късно Селта имаше шанс да изравни, след като Фонтас насочи топката в малкото наказателно поле, но там нито един негов съотборник не успя да засече. В 29’ пък надеждите на гостите се изпариха, след като Иниеста пусна феноменален пас за Меси зад защитата, а Бълхата безпроблемно надигра вратаря – 2:0 за каталунците.

Барселона свали темпото значително след втория гол и не създаде добри положения до края на първите 45 минути, а в началото на втората част Пинто се прояви отлично. Аугусто принуди резервата да показва рефлекс при удар отблизо, а след това Пинто спаси и воле на Мина в рамките на едва две секудни.

Каталунците продължиха да играят в тренировъчно темпо, но въпреки това падна и трети гол. В 67’ отново Алексис намери отлично Неймар зад защитата, той поведе топката на главата си и нанесе категоричен удар – 3:0 и втори гол за Неймар, който беше сменен минута по-късно от Педро.

Каталунците натрупаха още няколко пропуска, а в 75’ Пермехо успя да отнеме топката от Пинто, но не и да нанесе удар във вратата. При опита си да достигне нападателя Пинто се удари в гредата, но остана на терена въпреки болката.

До края на мача Барселона изпусна няколко положения чрез Меси, Серхи Роберто и Алексис Санчес.