Ужасната постъпка на Бускетс срещу Пепе

Португалският защитник на Реал Мадрид Пепе е печално известен с грубиянските си изблици на терена, особено в мачове срещу вечния съперник Барселона, които са му заслужили негативно реноме и омраза от голяма част от феновете на футбола.

Снощи в „Ел Класико“-то, което завърши 4:3 за Барселона обаче Пепе бе потърпевш на изключително неспортсменско и брутално нарушение при спряна игра. Характерът на безмилостната проява бе прекален дори за репертоара на Пепе, който справедливо желаеше правосъдие след края на мача.

В края на първото полувреме между Реал Мадрид и Барселона Пепе и Сеск Фабрегас удариха главите си при въздушен двубой малко след като Лионел Меси бе изравнил резултата на 2:2. И двамата футболисти получиха жълти картони, но в последвалото меле между останалите играчи Серхио Бускетс се прояви като чист хулиган.

Опорният халф на Барса стъпи с бутонките си по безкомпромисен начин по главата на Пепе, който в това време се превиваше на тревата, още разтърсен от сблъсъка с Фабрегас. Бускетс обаче не бе наказан за грозната си постъпка, като това бе едно от купищата грешни и дискусионни отсъждания на съдията Ундиано Майенко.