Уулвърхемптън изпусна да вземе точка от гостуването си на Ливърпул (видео)

Ливърпул прекрати серията си от две последователни загуби, като се справи с конкуренцията на Уулвърхемптън и го надигра с 2:1 на „Анфийлд". Автогол и впечатляваща солова акция на Луис Суарес донесоха комфортен аванс на домакините преди почивката, но след подновяването на играта „вълците" заслужаваха да си тръгнат с точка от стадиона до река Мърси. В самия край на срещата бе любопитно да се наблюдава как Уулвс оставиха само двама бранители около наказателното си поле в стремежа си да се доберат до изравнително попадение, но в крайна сметка възпитаниците на Кени Далглиш устискаха победата.

В други мачове за деня Нюкасъл победи Блекбърн с 3:1 и задържа четвъртото си място в класирането, Тотнъм надигра като гост Уигън с 2:1, а УБА и Фулъм направиха 0:0.

Така Ливърпул вече събра 10 точки и се покачи временно на петото място в класирането, но е изиграл мач повече от Тотнъм и Стоук Сити - именно отборите, които нанесоха поражения на „червените" в предишните два кръга. Уулвс остава 11-ти в таблицата с актив от седем пункта, колкото има и Арсенал.

В 11-ата минута резултатът бе открит в полза на домакините, макар да бе трудно да се прецени дали попадението трябва да се присъди на Чари Адам или да се запише като автогол на Роджър Джонсън. Бившият ас на Блекпуул стреля от около 25 метра, а в стремежа си да изчисти бранителят на Уулвс прати кълбото в собствената си мрежа - 1:0.

В 38-ата минута Луис Суарес вдигна хората по трибуните на крака след страхотен пробив отляво в наказателното поле, където залъга Бера и от малък ъгъл с прецизен и мощен изстрел матира вратаря Уейн Хенеси - 2:0.

В 49-ата минута резултатът бе намален на 2:1, благодарение на резерватаСтивън Флечър, който бе най-съобразителен при меле в пеналтерията на Ливърпул, получило се след нерешителна намеса на Пепе Рейна.

До края на срещата гостите играха достатъчно активно, за да си заслужат точката, но не успяха да преодолеят испанския страж на мърсисайдци за втори път.