Успешен дебют за Раниери и първа победа за Интер в Серия А

Клаудио Раниери изпълни обещанието си да съживи отбора на Интер, който бе изпаднал в ситуация на нокдаун след пет последователни двубоя без победа от началото на сезона. Под ръководството на новия си наставник обаче грандът от Милано успя да надвие с 3:1 Болоня като гост, но триумфът не дойде без излишни нерви и емоции.

Джампаоло Пацини откри резултата за гостите в 39-ата минута, но благодарение на силния си натиск след почивката Болоня изравни чрез точно изпълнена дузпа от Алесандро Диаманти в 66-ата. Резервата Диего Милито обаче бе повален в пеналтерията на домакините в 83-ата минута и не само спечели единайсетметров наказателен удар за тима си, но и изкара червен картон за бранителя Аркимеде Морлео. Милито превърна дузпата в гол за Интер, а крайното 3:1 бе оформено от Лусио четири минути преди края на редовното време.

Така Интер вече има 4 точки в класирането след изиграването на 4 кръга и временно се покачва на 11-то място, макар 18 отбора още да не са изиграли своите срещи през уикенда. Болоня регистрира трето поражение и остава с 1 пункт на предпоследна позиция.

Гостите не можеха да разчитат на титулярния си плеймейкър Уесли Снайдер, а новото попълнение Рикардо Алварес отново не получи шанс за изява по необясними причини. Вместо него в игра за Интер се появи Фелипе Кутиньо, който за последно се подвизаваше с екипа на „нерадзурите" под ръководството на Рафаел Бенитес.

През първото полувреме Интер се възползва от единствения си шанс да се разпише и благодарение на далечния удар на Джампаоло Пацини в 39-ата минута откри резултата. „Нерадзурите" имаха леко предимство във владеенето на топката, но по никакъв начин не притесняваха сериозно защитата на домакините, които бяха доволни от поддържането на статуквото.

След почивката обаче възпитаниците на Клаудио Раниери сякаш бяха принудени да се приберат в собствената си половина и да разчитат на контраатаки, като не бе ясно дали това е указание на новия треньор, или просто стечение на обстоятелствата.

Натискът на Болоня обаче бе доста осезаем и въпреки че положенията пред Жулио Сезар не бяха много, все пак, на него му се налагаше да се намесва решително, за да спасява головия аванс на тима си.

В 65-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, заради нарушение на Валтер Самуел срещу Даниеле Портанова, въпреки че ситуацията беше достатъчно дискусионна. Все пак Алесандро Диаманти бе безпогрешен от бялата точка и донесе заслужен изравнителен гол за Болоня.

В следващите минути възпитаниците на Пиерпаоло Бизоли пробваха да осъществят пълен обрат, но създадоха единствено напрежение в наказателното поле на Интер в следствие на центрирания и стихиен натиск.

Вместо втори гол във вратата на Сезар обаче, „нерадзурите" успяха да организират отлична контраатака и Пацини пусна отлично топката за нахлуващия в наказателното поле Милито, който бе заменил Диего Форлан. Аржентинският нападател тъкмо щеше да стреля, когато бе повален безкомпромисно от Морлео, в резултат на което реферът отсъди дузпа за Интер и показа червен кратон на бранителя.

Милито бе точен от 11-те метра и даде нов аванс на гостите в 82-ата минута, с което на практика спечели мача за своя отбор, защото „нерадзурите" получиха и числено предимство.

В 86-ата минута и Лусио успя да се разпише, за да затвърди първата победа на Интер през сезона, след като засече центриране от пряк свободен удар - 1:3 и успешен дебют на Клаудио Раниери като треньор на световния клубен шампион.