Уругвай стегна куфарите за Бразилия

Уругвай на практика си осигури класиране за Мондиал 2014, след като разгроми с 5:0 като гост Йордания в първи междуконтинентален плейофен мач.

Голове на Макси Перейра, Кристиан Стуани, Николас Лодейро, Кристиан Родригес и Единсон Кавани осигуриха безпроблемната победа в полза на отбора от Южна Америка.

Луис Суарес изведе Перейра за първото попадение в 22-ата минута, а Стуани реализира втория гол точно преди почивката.

Домакините имаха притежанието на топката в големи периоди от срещата, но допуснаха нови попадения след контраатаки.

В 69-ата минута Лодейро с удар от наказателното поле покачи на 3:0, а девет минути след това Родригес добави четвърти гол с удар отблизо.

В добавеното време Кавани оформи крайното 5:0 с шут от фаул в десния ъгъл.

БТБСрещата-реванш между Уругвай и Йордания ще се играе следващата сряда в Монтевидео. По-късно днес Мексико посреща състава на Нова Зеландия. Победителите от плейофите си осигуряват класиране за световното първенство в Бразилия догодина.