Уругвай разочарова, но очаквано все последния билет за Мондиал 2014

Отборът на Уругвай попълни финалната бройка от 32 отбора, които ще спорят за световната титла по стадионите в Бразилия следващото лято.

"Урусите" се класираха за Мондиал 2014, но разочароваха собствените си фенове, след като не успяха да победят аутсайдера Йордания след нулево реми на реванша в Монтевидео.

Двубоят бе протоколен, след като възпитаниците на Оскар Табарес бяха разбили съперника си с 5:0 в първия мач в Йордания, но въпреки това всички в Уругвай очакваха националите им да ги зарадват с победа.

Още повече, че на терена бяха почти всички звезди на отбора, начело с головите машини Луис Суарес и Единсон Кавани.

Домакините доминираха по време на целия мач, като по няколко сериозни пропуски направиха точно Суарес и Кавани, а уругвайците нямаха и късмет, след като удар с глава на Диего Годин разтресе напречната греда в края на първото полувреме (45'):

След почивката натискът на "урусите" продължи, но последваха нови пропуски. Оскар Табарес потърси промяна в предни позиции, пускайки ветерана Диего Форлан, който успя да раздвижи играта, но не и да вдъхнови тима за нещо повече от реми.

Така скоромният, но сърцат тим на Йордания записа изключително престижен резултат при гостуването си на двукратните световни шампиони.