Уругвай преби Русия, Египет падна от С. Арабия в 95-ата

Уругвай разтресе Русия с 3:0 в последна среща от груповата фаза на група "А" на Световното първенство и спечели групата с три успеха в три срещи и голова разлика 5:0. "Сборная" пък разочарова феновете след двете поредни победи и осемте вкарани гола от началото на турнира, допусна най-тежката загуба за отбор домакин на Мондиал, но продължава като втори отбор в групата.

Двубоят започна вихрено и при първата си по-сериозна атака Уругвай стигна до пряк свободен удар, превърнат в гол от Луис Суарес за 1:0. Четвърт час по-късно удар от границата на наказателното поле се отби в Денис Черишев и влетя в мрежата за 2:0. Лошото за Русия продължи и в 37-ата минута Игор Смолников получи втори жълт картон, като остави тима си с човек по-малко.

През втората част двата тима понамалиха темпото и създадоха малко чисти възможности за гол, макар в края на мача Уругвай да вдигна оборотите. Игор Акинфеев се намеси добре на два пъти, но бе безпомощен в 90-ата минута при добавка на Кавани за крайното 3:0.

Потенциалните съперници на Уругвай и Русия на 1/8-финалите са Испания, Португалия или Иран, които се борят за първите две места в група "В".

В другия мач от първа група Саудитска Арабия стигна до успех над Египет с голове в продълженията на първата и втората части. Преди това звездата Мохамед Салах бе дал преднина на "фараоните", която обаче се оказа недостатъчна за техен исторически първи успех на Мондиали.