Уругвай победи Естония в контрола

снимка: АП

Уругвай победи Естония с 3:0 в приятелски мач, игран в Монтевидео. Защитникът Мартин Касерес изведе "урусите" напред в резултата в 12-ата минута с гол с глава след изпълнение на корнер на Диего Форлан.

Десет минути след почивката автогол на Мик Рейнхам след ново изпълнение на ъглов удар на Форлан даде два гола аванс в полза на отбора от Южна Америка, предава БТА.

Полузащитник Николас Лодейро оформи крайното 3:0 в полза на Уругвай в 71-ата минута на двубоя. През март Естония спечели с 2:0 у дома срещу полуфиналиста на Мондиал 2010.

В друга приятелска среща Парагвай направи равенство 0:0 с Чили. Мачът се игра в Асунсион. Това бяха последни проверки за отборите преди старта на Копа Америка на 1 юли.