Уникална драма за Копа Либертадорес! Ривър изхвърлен след обрат (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Аржентинският Ланус се класира на финала в турнира Копа Либертадорес, след като направи невероятен обрат от 0:2 до 4:2 срещу сънародниците си от Ривър Плейт. Така с общ резултат 4:3 в полза на тима на Хорхе Алмирон Ривър бе изхвърлен. За първи път в историята си Ланус ще играе финал в най-комерсиалния клубен футболен турнир в Южна Америка, а "милионерите" няма да могат да повторят триумфа си от 2015.

В 17-ата минута Игнасио Скоко реализира дузпа в полза на гостите и направи общия резултат 2:0 в полза на Ривър Плейт. Малко по-късно Гонсало Мориел прати топката в мрежата на Ланус за втори път и сякаш узакони класирането си на финала.

Не така обаче мислеха домакините. В добавеното време на първата част Хосе Густаво Санд бе изведен перфектно от свой съотборник и с мощен удар по диагонала съхрани надеждите на домакините. Санд отбеляза и втори гол минута след началото на второто полувреме, когато стреля отблизо след грешка в отбраната на тима на Марсело Гаярдо.

В 62-ата минута стъписаният Ривър претърпя нов крах. Лаутаро Акоста вдигна публиката на крака след попадение и пълен обрат за 3:2. Все още обаче домакините не се класираха за финала с този резултат. Това обаче се случи няколко минути по-късно, когато Монтиел бе съборен в наказателното поле и след много колебания и използване на системата VAR съдията посочи бялата точка. Монтиел реализира дузпата и буквално подлуди привържениците на "Нестор Диас Перес". Така срещата завърши и Ланус ликуваше след знаменит обрат, докато футболистите и щаба на Ривър Плейт бяха в шок от случилото се.

На финала Ланус чака бразилския Гремио или еквадорския Барселона Гуаякил. Почти сигурно е, че бразилците ще се класират за битката за трофея. Те смазаха съперника като гости с 3:0 в първия полуфинал, а реваншът на собствен терен изглежда протоколен за Гремио. Тимът обаче не трябва да подценява съперника, защото в Копа Либертадорес всичко е възможно.

Вижте видео от драматичния полуфинал ТУК!