Уникален гол на Георги Миланов потопи Зенит

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Георги Миланов отбеляза първия си гол в руската Премиер лига, като именно с неговото попадение ЦСКА Москва спечели с 1:0 срещу Зенит в дербито на 21-ия кръг на шампионата.

Бившият футболист на Литекс се разписа по феноменален начин, разстрелвайки вратаря Юри Лодигин с мощна тупалка с левия крак.

В 32' Миланов получи отклонена от Алан Дзагоев топка и с впечатляваща сила заби кълбото в горния десен ъгъл на вратата. Стражът на Зенит от своя страна не помръдна, безпомощно проследявайки пътя на топката.

Георги Миланов отново стартира сред титулярите на наставника Леонид Слуцкий, заемайки място до шведа Расмус Елм на позицията на вътрешен полузащитник. Българският халф изигра 83 минути на "Арена Химки", преди да бъде заменен от бразилеца Витиньо малко преди края.

Така ЦСКА Москва прекъсна негативната си серия от три мача без победа, включваща и две поредни поражения. "Армейците" събраха актив от 37 точки, но остават на едва 5-а позиция във временното класиране - на точка зад четвъртия Динамо.

Зенит пък пропусна да се изкачи на лидерската позиция в таблицата. При евентуална победа грандът от Санкт Петербург щеше да изпревари Локомотив Москва на първото място. Зенит може да се смъкне и на трето място в таблицата, ако в понеделник Спартак спечели срещу Анжи у дома.