Унгария е на Евро 2016! (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

За първи път от 1986 година насам Унгария ще участва на голям международен футболен турнир! Националният отбор на „маджарите“ спечели с 2:1 реванша от баражите срещу Норвегия и успешно премина квалификациите за Европейското първенство във Франция 2016.

Брилянтен гол още в 14-ата минута на Тамаш Прискин даде аванс на домакините, които бяха спечелили гостуването си на Норвегия с 1:0. Нападателят на Слован (Братислава) получи далечен пас и напредна към наказателното поле, след което с красив фалцов изстрел прати топката в мрежата.

Маркус Хенриксен прати топката в собствената си мрежа след центриране от корнер в 83-ата минута и Унгария съвсем си подпечата класирането на Евро 2016. Крайното 2:1 бе фиксирано отново от Хенриксен, който този път уцели правилната врата, но напразно за общата картина.

Класирането на Унгария на Евро 2016 е изключителен успех за страната, която смени три треньора по време на квалификациите, като в крайна сметка приключи на трето място в Група F, където победител стана Северна Ирландия.

Кампанията на Норвегия е добре позната на българската публика, след като „викингите“ приключиха на трета позиция зад Италия и Хърватия и пред България в групите.

Hungary 2 - 1 Norway - Euro - Qualification...by football-goals