Украйна предаде Киев пред Словакия

След като снощи Албания сензационно спечели гостуването си на Португалия, тази вечер се стигна и до нови два интригуващи резултата от квалификациите за класиране на Евро 2016 във Франция.

Отборът на Украйна загуби с 0:1 домакинството си на Словакия в среща от група C, докато смятаният за аутсайдер тим на Люксембург измъкна равенство 1:1 при домакинството си на Беларус в друг двубой от същата група.

По същото време големият фаворит в група C Испания не допусна изненади срещу Македония, печелейки категорично с 5:1 домакинството си във Валенсия.

Едва ли украинският тим е очаквал, че ще стартира с подобен фаулстарт участието си в квалификациите. Раздираната от военен конфликт страна достигна баражите за участие на Мондиал 2014, но тази вечер отборът на Михаил Фоменко бе повален пред собствена публика в Киев.

Единственият гол в украинската столица падна след само 17 минути игра, когато Роберт Мак се възползва от асистенция на звездата Марек Хамшик и прониза Андрий Пятов за крайното 0:1.

До края на мача домакините опитаха всячески да измъкнат поне точка, но усилията на Андрий Ярмоленко и компания не дадоха резултат.

4112573

В друг мач от групата Беларус не успя да спечели гостуването си на футболното джудже Люксембург.

Срещата в Херцогството завърши при равенство 1:1, като на почивката домакините дори водиха в резултата след попадението на Ларс Герсон в 42'.

Дванадесет минути преди края беларусите все пак се спасиха от пълен срам, след като Станислав Драгун възстанови равенството.