Уинипег Джетс е на финал на Запад в НХЛ

Уинипег Джетс се класира за финала на Западната конференция на NHL. Канадският тим победи Нешвил Предатърс като гост с 5:1 и спечели серията с 4-2 победи. Тайлър Майерс и Пол Щастни вкараха две шайби в средата на първата третина. Субан върна един гол при числено превъзходство, но това беше всичко за домакините в този мач.

Шейфеле увеличи за Джетс 2 минути преди края на втората част, а Щастни отбеляза второто си попадение в срещата при числено превъзходство 8 минути преди сирената.  В края Шейфеле вкара традиционния гол на празна врата, с който беше оформен резултата.

Конър Уелбек отрази 36 удара към вратата на Уинипег. Канадският отбор завърши втори в редовния сезон след Нешвил, като загуби решителния мач именно срещу прекия си съперник. Финалът на запад ще бъде между супер селекцията на Вегас Голдън Найтс и Уинипег, като Джетс има домакинско предимство.