Уестбруук с нови феноменални изяви в НБА

Оклахома Сити постигна трета поредна победа от началото на сезона в НБА след успех със 112:96 над Лос Анджелис Лейкърс.

Ръсел Уестбруук отново бе над всички с пореден трипъл-дабъл - 33 точки, 16 асистенции и 12 борби.

Уестбруук записа подобно постижение и преди два дни с феноменалните 51 точки, 13 борби и 10 асистенции при победа срещу Финикс.

Така той се превърна в едва четвъртият играч след Меджик Джонсън, Джери Лукас и Оскар Робертсън, който записва два пъти трипъл-дабъл в първите три мача от сезона.

Виктор Оладипо добави 20 точки за Оклахома, а за Лейкърс се отличиха Д'Анджело Ръсел и Джулиъс Рандъл, които завършиха с по 20 точки.

Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Стеф Къри добави 28 за победата на Голдън Стейт над Финикс със 106:100.

Двубоят бе оспорван до самия край и бе решен 12,9 секунди преди сирената.

Къри вкара два фаула, а след това Дюрант добави още две точки от линията за наказателен удар и подпечата победата на Уориърс.

Сан Антонио записа четвърта поредна победа от началото на кампанията след успех със 106:99 над Маями като гост.

Кауай Ленард завърши с 27 точки, 14 от които реализира в последните 6 минути на мача.

Пау Гасол добави 20 точки и 11 борби за Спърс.

Лос Анджелис Клипърс спечели първия си домакински мач за сезона след 88:75 срещу Юта.

Остин Ривърс вкара 19 точки, а Блейк Грифин добави 18 за успеха на Клипърс.