Уест Хям "чукна" Ливърпул за ЧНГ (ВИДЕО)

Отборът на Уест Хям започна по прекрасен начин новата 2016 година, след като се наложи като домакин над Ливърпул с 2:0.

Точни за "чуковете" бяха Антонио и Керъл, а победата изкачи тима до 5-та позиция с актив от 32 точки. "Червените" пък остават с 30 точки на 8-та позиция.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха още в 10-та минута. След добра контраатака Енер Валенсия центрира в наказателното поле, където Михаил Антонио бе най-съобразителен и откри резултата.

До края на първата част Уест Хям бе по-добрият отбор, но не успя да зарадва феновете си с втори гол.

Вторите 45 минути започнаха по-добре за възпитаниците на Юрген Клоп, но вместо да открият резултата, те инкасираха второ попадение. 10' след подновяването на играта, във вратата на Симон Миньоле се разписа бившият играч на мърсисайдци Анди Керъл, който бе над всички в наказателното поле след прецизен пас на Марк Нобъл.

До края на срещата гостите опитаха да се върнат в срещата, а в 70-та минута Керъл пропусна да сложи точка на спора, след като Миньоле показа добър рефлекс и улови удар с глава на снажния нападател.