Уест Бромич спря Арсенал към върха след уникална драма (ВИДЕО)

Уникална драма се разрази на стадион "Хоутърнс", където Арсенал загуби гостуването си на Уест Бромич Албиън с 2:1.

Тази загуба означаваше, че момчетата на Арсен Венгер губят позиции в класирането и след края на 13-я кръг вече няма да делят лидерската позиция с друг отбор.

"Артилеристите" заемат четвъртата позиция към момента с 26 точки, докато УБА се изкачи с три позиции и вече е 12-ти със 17 пункта.

През първата част бяха реализирани и три гола, но драмата бе запазена за втората част.

Оливие Жиру даде аванс на гостите в 28-та минута, но домакините направиха пълен обрат още преди почивката. С попадения на Джеймс Морисън и автогол на Микел Артета в рамките на пет минути, играчите на Тони Пюлис поведоха в срещата.

След почивката Арсенал можеше да осъществи пълен обрат и дори да спечели с 2 или 3 гола разлика. Първо Месут Йозил уцели страничната греда, след това и Джоел Кембъл пропусна да се разпише от около 3 метра.

Кулминацията на срещата бе минути преди края на срещата, когато Алексис Санчес бе спънат в наказателното поле и последва отсъждане на дузпа. Зад топката застана Санти Касорла, който обаче се подхлъзна и изпрати коженото кълбо високо над вратата.