УЕФА прецака Лудогорец след като върна Селтик в Шампионската лига

снимка: ludogorets.com

Огромен скандал се заформя след учудващото решение на УЕФА да даде служебна загуба за отбора на Легия (Варшава) от тима на Селтик (Глазгоу).

Европейската централа даде служебна победа за шотландския тим във втория мач между двата тима. Както е известно Легия отнесе шотландците с 4:1 като домакин и след това ги победи с 2:0 като гост и с общ резултат 6:1 стигнаха до плейофите за Шампионската лига.

Сега обаче Селтик се класира с гола си на чужд терен във Варшава след като получиха победа с 3:0 във втория мач. Така шотландския тим ще бъде сред поставените отбори при жребия за влизане в Шампионската лига, което е меко казано скандално, защото по този начин измества отбора на Лудогорец, който бе с най-нисък коефициент сред поставените.

Проблемът идва от там, че поляците са използвало неправомерно футболиста Бартон Бережински, за което от Селтик са подали жалба към УЕФА.

Бережински е получил червен картон в последния си двубой в Лига Европа миналия сезон с отбора на Аполон (Лимасол). Въпросният Бережински обаче е играл само последните две минути за полския шампион за победата с 2:0 над Селтик в последния двубой.

Неговото включване няма никакво влияние върху развитието на крайния резултат и се очакваше от УЕФА да покажат същия критерий както срещу Дебрецен преди четири години.

Преди четири години Дебрецен използва по съшия начин играч, който е наказан срещу българския Литекс, като футболиста се появява в игра в последните минути на решен мач. Затова УЕФА само глоби Дебрецен с 15 хиляди евро.

Решението на УЕФА е много неприятно и много хора изразяват възмущението си от централата в социалните мрежи.