УЕФА наказа Юрген Клоп

Треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп бе наказан за един мач заради поведението му на срещата с Наполи от първия кръг на Шампионската лига.

Тогава Клоп побесня, защото четвъртият съдия не пусна Невен Суботич в игра, след като сръбският защитник получи медицинска помощ извън терена.

В този момент от двубоя Наполи вкара гол, а специалистът показа буйно поведение спрямо рефера и бе изгонен от резервната скамейка.

Въпреки, че Клоп се извини той бе назазан да наблюдава от трибуните следващия мач с Олимпик Марсилия другия вторник, потвърди УЕФА пред германската спортна агенция СИД.

Борусия пък изгуби битката с Наполи с 1:2, като игра с човек по-малко през второто полувреме, след червен картон на стража Роман Вайденфелер в края на първата част.