Убийствен Григор не направи подарък за рождения ден на Троицки и е на полуфинал

снимка: Фейсбук Sofia open

Григор Димитров победи сърбина Виктор Троицки с 2:0 сета (6:3 и 6:3) в четвъртфинал на София Оупън. Нашето момче осъществи по 1 пробив във всяка от двете части и това се оказа достатъчно за крайния успех пред изпълнилите трибуните над 10 000 души.

От ВИП зоната подкрепа за Григор лично даде и футболната звезда Димитър Бербатов.

Sporta.bg проследи двубоя в Арена Армеец на живо - вижте всичко най-интересно тук

Гришо се появи като гладиатор на корта и не даде шанс на сърбина, който днес имаше рожден ден.

От притеснението, което вчера хасковлията демонстрира - тази вчер нямаше и помен. Мощен Димитров демонстрира цялата красота на своя тенис. Тя бе гарнирана с ефективност, а Троицки нямаше оръжията, с които да се противопостави на летящия по корта българин. Така световният №13 ще радва феновете у нас и в събота. Той ще излезе отново в 18 часа във втория полуфинал, а негов съперник ще бъде победителят от мача между Николоз Басилашвили и Мартин Клижан.

Началото бе трудно като Григор трябваше да спасява два брейбола още в първия гейм. Още в следващия обаче Димитров на свой ред проби съперника, а до края на сета просто бе перфектен на своя начален удар и след 30 минути вече водеше със сет аванс.

Първата половина на втората част бе равностойна като и двамата имаха по един гейм, в който преминаха през много равенства. Гришо обаче нанесе своя удар с пробив за 4:3, а след това приключи всичко в двубоя още в следващото подаване на празнуващия 31-ия си рожден ден Троицки.