Твенте и ПСВ Айндховен не излъчиха победител в "българското" дерби

снимка: Guliver/Getty Images

Твенте завърши 2:2 срещу гостуващия ПСВ Айндховен в мач от 11-ия кръг на холандското футболно първенство.

На вратата на домакините цял мач пази българският национал Николай Михайлов, а за гостите също 90 минути игра друг българин Станислав Манолев. Твенте започна по-добре срещата и в десетата минута бразилският защитник Дъглас откри резултата след подаване от корнер. В ответната атака Джорджиньо Вайналдум проби от дясно и центрира отлично за Закария Лабяд, който преодоля Михайлов за 1:1.

До почивката и двата отбора пропуснаха по няколко изгодни положения, но резултатът остана непроменен. След двуостро начало на втората част ПСВ стигна до второ попадение в 64-тата минута. След късо изпълнение на корнер Дрийс Мертенс центрира в наказателното поле и Марсело Адриано отблизо не даде шансове на Михайлов.

В 72-ата минута гостите останаха и с човек по-малко. Кевин Строотман спъна грубо Воут Брама и получи директен червен картон. С човек повече Твенте изравни шест минути по-късно, когато резервата Лерой Фер вкара след пас на Ола Джон. Домакините натиснаха в последните минути, но не успяха да стигнат до обрат.

Така Твенте остана на трето място с 22 точки, след като записа четвърто равенство в последните си пет мача, съобщи БТА. ПСВ е втори също с 22 точки, а лидер е АЗ Алкмаар с 25 точки и мач по-малко.