Твенте без Ники Михайлов на един мач от Европа

снимка: Getty Images

Твенте без контузения Николай Михайлов успя да стигне до финален плейоф за класиране в Лига Европа. Тимът от Еншеде постигна инфарктна победа над Грьонинген с 3:2 и след победа в първия мач с 1:0 чака съперника си от другия мач Утрехт - Хееренвеен ( 1:0 в първата среща).

В отсъствието на българския национал, на вратата на Твенте застана ветеранът Сандер Бошкер, който само за 3 минути допусна 2 гола. В 23-та Ерик Браафйахд си отбеляза автогол, след като 10 преди това бе открил в полза на "червените", а в 26-та Андреаш Кирм направи 1:2.

Съотборниците на Михайлов стигнаха до обрат в последните минути на мача. Фелипе Гутиерес вкара за 2:2 в 84', а в продължението Насер Чадли оформи крайното 3:2 за Твенте.