Турци сефтосаха ЦСКА в Евролигата

Шампионът в Евролигата ЦСКА Москва допусна първо поражение през сезона, след като отстъпи с 83:91 като гост на турския Дарушафака.

Турският тим взе мача под свой контрол още от първите минути, в които поведе с 12 точки разлика и не допусна стопяване на разликата. Джеймс Андерсън отбеляза 20 точки за победителите, а Брад Уонамейкър прибави 18. За ЦСКА Нандо де Коло и Кори Хигинс реализираха по 17. Въпреки поражението ЦСКА остава на първо място в класирането със 7 победи и 1 загуба, докато Дарушафака е на трето място с 6 успеха и две поражения.

В друг мач от сряда вечер Жалгирис победи в Каунас Галатасарай с 87:75. Литовците изиграха много силна втора четвъртина, в която направиха разлика от 12 точки. Австралиецът Брок Мотъм завърши с 24 точки за победителите, докато за турския гранд Синан Гюлер реализира 15 точки.

Реал Мадрид се справи у дома с гръцкия Панатинайкос с 87:84. Серхио Юй изигра страхотен мач за домакините, като реализира 30 точки. Антони Рандолф добави още 12 за успеха на Реал. За Панатинайкос най-резултатен с 19 точки бе Джеймс Фелдайн.