Труден успех за шампионите от Питсбърг срещу Каролина

Карл Хагелин се разписа 4:15 минути преди сирената за победата на Питсбърг с 3:2 срещу Каролина, с която действащите шампиони оглавиха генералното класиране в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Пингвините водят с точка пред дивизионния съперник Кълъмбъс, който е в серия от 13 поредни победи, а лидерът в Атлантическата - Монреал, изостава с шест пункта.

Хагелин донесе победата на Питсбърг с петия си гол за сезона и втори в два поредни мача, след като се възползва от асистенция на Патрик Хорнквист. Той последва изравнителна шайба на Крис Куниц по-рано в частта, а Сидни Кросби се разписа във втората с 26-то си попадение за сезона, с което е лидер в листата на реализаторите. Преди тях за Ураганите вкараха Елиас Линдхолм и Лий Стемпняк.

Мат Мъри спаси 25 от 27 удара, а Марк-Андре Флюри го замени в началото на третата част и отрази 19 шайби за 11-та си победа с Пингвините. Те пък спечелиха точки в десет поредни мача и са с баланс 11-1-2 през месец декември, което ги оставя на върха с 53 пункта. Кълъмбъс играе днес срещу Уинипег, а Ню Йорк Рейнджърс, с актив от 49 точки, ще срещне най-слабия отбор в лигата - Аризона.

На четвърто място в Столичната дивизия е отборът на Филаделфия, който получи три гола от Роби Фабри при загубата с 3:6 срещу Сейнт Луис. Девон Перон и Скоти Ъпшал се разписаха при серията от четири шайби през последната третина, а последното попадение беше дело на Кевин Шатенкърк. Блус са пети в Централната дивизия на запад.

Доскорошният лидер на изток Монреал отстъпи с 3:4 след продължение срещу Тампа Бей, след като Тайлър Джоунс вкара втория си гол в мача 1:36 минути след началото на допълнителната част. Светкавиците заличиха пасив от два гола в последната третина и вече изостават с осем точки от Монреал в Атлантическата дивизия.