Труден мач, но класиране за Фиорентина

Фиорентина се добра до полуфиналите за Купата на Италия, след като в неочаквано драматичен сблъсък стигна до 2:1 над представителя на Серия Б Сиена, и то на своя "Артемио Франки".

Изненадващо, всички титуляри на Виченцо Монтела почнаха от първата минута на срещата с изключение на Алесандро Матри, който получи почивка. Логично, още в 20' доскоро контузеният Йосип Иличич успя да открие резултата в полза на своите - 1:0.

Домакинското предимство беше очевидно, като по чудо не влезе нов гол през първото полувреме, а през второто студен душ обля футболистите на Монтела, след като в 55' Джакомаци успя да се разпише във вратата на Нето.

"Виолетовите" се хвърлиха в атаки, но те бяха твърде еднообразни и, макар и опасни, не носеха нужния успех на домакините. В 75' това се промени, а в герой се превърна защитникът Компер, който реализира победния гол. До края на мача Хоакин нацели гредата.

Така Фиорентина се класира напред за полуфиналите, където ще срещне Удинезе в спор за място на финала. В другия двубой Рома чака своя съперник, който трябва да бъде определен в сблъсъка между Наполи и Лацио.