"Трите лъва" подчиниха "Трите корони", Англия е на полуфинал

Англия постигна заслужен успех с 2:0 над Швеция в най-важния си мач от почти 3 десетилетия. "Трите лъва" са вече полуфиналисти на Мондиал 2018, където ще спорят с някой измежду Русия и Хърватия.

В Самара головете вкараха Магуайър през първата част и Деле Али през втората.

Англия като цяло диктуваше темпото на терена и заслужено спечели. Шведите имаха няколко положения, но нищо кой знае какво, за да покажат аргументи, че можеха да се класират за полуфиналите.

Още в 19-ата минута Хари Кейн отправи опасен удар към вратата на Швеция. В 31-ата минута Англия поведе с 1:0. Центриране от корнер бе засечено от Хари Магуайър с глава, който се справи и със защитата на Швеция, и с вратаря Олсен.

След попадението англичаните продължиха да играят по-добре, особено чрез Стърлинг, който обаче не успяваше да намери правилно решение във финалните подавания или моменти за удари. В 44-ата минута Стърлинг се оказа в засада въпреки че остана сам срещу стража на „тре крунур“. В последната минута нападателят на Манчестър Сити този път не бе в засада, но проигра абсолютно чисто положение. Той изскочи в наказателното поле, но вратарят Олсен успя да спаси топката, хвърляйки се в краката му. След това топката отново бе в Стърлинг, но вместо да потърси друго решение, стреля и не се получи нищо опасно.

Второто полувреме бе доста интересно и Швеция показа зъби, но второто попадение на Англия сякаш пречупи абсолютно всичко. В 47-ата минута Маркус Берг стреля опасно с глава, но вратарят Рикфорд спаси отбора си. Така се стигна до 59-ата минута, когато Деле Али с глава оформи крайния резултат 2:0 за Англия.

Само три минути след това шведите имаха още един шанс, но Клаесон не успя да преодолее Пикфорд. Топката остана в наказателното поле, но този път Джордан Хендерсън в последния момент подложи крак, за да я спре по пътя към вратата.

После шведите имаха още няколко ситуации, но и Англия контраатакуваше опасно. Всичко приключи спокойно за островитяните и така те продължават да мечтаят за Купата на Нике.