Трилър по Хичкок в лютата битка Шотландия-Англия (ВИДЕО)

Шотландия и Англия извъртяха зрелище за 2:2 в трилър. Мачът между съседите бе световна квалификация от група "F", която се игра на стадион "Хемпдън Парк" в Глазгоу.

Срещата очаквано бе нервна и изпълнена със здрави единоборства. Имаше и доста корнери, а голове липсваха дълго време. Играчът на Арсенал Окслейд-Чембърлейн заби гол в средата на второто полувреме след хубава самостоятелна акция и изглеждаше, че гостите ще се поздравят с успеха. Тогава обаче дойде времето на Лий Грифитс. Той наниза два чудесни гола от пряк свободен удар с левачката в рамките на 180 секунди. Изпълненията на Грифитс бяха наистина превъзходни.

И когато "гайдарите" предвкусваха сладка победа над врага - Хари Кейн излезе на сцената. Нападателят на Тотнъм вкара след центриране с десния крак и спаси точката за "Трите лъва".

Англия остана на върха в групата с актив от 14 точки, докато Шотландия е четвърта с осем пункта и няма шанс за Мондиала.