Трети пореден хикс остави Лион на върха (ВИДЕО)

снимка: olweb.fr

За втора поредна седмица нито един от отборите в топ 4 на френската Лига 1 не можа да постигне успех, след като лидерът Олимпик (Лион) се добра само до равенство 1:1 като гост на Лориен в предпоследен мач от 25-ия кръг.

„Лъвовете“ регистрираха трето последователно реми в шампионата след 1:1 като домакини на Пари Сен Жермен и 0:0 при визитата на Монако във февруарските дербита. Отсъствието на водещия голмайстор на шампионата Александър Лаказет отново се отрази негативно на Лион и тимът стигна само до едно попадение срещу Лориен, като има общо две в трите си досегашни двубоя без звездния си нападател.

Лориен поведе в резултата в 50-ата минута с гол на появилия се след почивката като резерва Джордан Аю, който се възползва от подаване на Бенджамин Жеано – 1:0. Изравняването дойде в 78-ата минута с точен изстрел на Клинтон Енджи, който едва за трети път се разписва през сезона в Лига 1, но във втори пореден мач, след като порази мрежата на Пари Сен Жермен миналата седмица. Другото попадение на 21-годишния камерунец е също срещу Лориен, но при успеха с 4:0 на стадион „Велодром“ на 24-ти септември 2014-та година.

Водачът Лион събра 51 точки и възстанови аванса си от 2 пред Олимпик (Марсилия) и ПСЖ, докато Лориен с 28 пункта е на 16-та позиция, само на две точки от зоната на изпадащите, но с трети пореден мач без поражение.

По-рано през деня Сент Етиен изпусна възможността да скъси изоставането си от втория Олимпик (Марсилия) и третия Пари Сен Жермен (и двата отбора с по 49 точки, след като в петък тимът на Марсело Биелса стигна само до 2:2 като домакин на Реймс, а в събота ПСЖ допусна два късни гола у дома срещу Каен и също се задоволи с хикс), след като загуби визитата си на Бордо с 0:1.

Жирондинците стигнаха до успеха с красив гол на уругвайския нападател Диего Ролан, който напредна по лявото крило и прецизен шут в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на вратаря Стефан Руфие, по подобие на попадението на Йордан Минев за победата на Лудогорец срещу Базел в Шампионска лига.

Бордо вече четири кръга не познава вкуса на поражението, като в този период не можа да надвие единствено Гингам (1:1) на свой терен и се изравни по актив – 40 точки – с петия в класирането Монако, който обаче е с мач по-малко. Насроченото за събота вечер домакинство на монегаските срещу Монпелие бе отложено заради проливен дъжд в Княжеството.

Сент Етиен остава само с 1 пункт преднина на четвъртата позиция пред Бордо и Монако, което означава, че ако Димитър Бербатов и компания спечелят отложената си среща от кръга, за първи път през сезона ще се настанят в топ 4 на таблицата.

В друг ранен мач от неделя Гингам постигна пета победа в последните си шест мача от всички турнири (в този период тимът записа единствено хикса 1:1 с Бордо, а един от успехите над Изур с 3:1 в турнира за Купата на Франция бе след продължения) и спечели визитата си на Метц с 2:0.

Представителят на страната в Лига Европа надделя над домакина си с голове на Кристоф Мандан в 26-ата минута и Жереми Пиед в 37-ата. Гингам вече е осми с 35 точки, докато Метц остава последен с 21.