Трета загуба остави Лудогорец последен на "Марбея Къп"

снимка: ludogorets.com

Шампионът на България Лудогорец допусна трета поредна загуба на приятелския турнир "Марбея Къп", след като днес "орлите" отстъпиха с 1:2 на полския Лех (Познан) с Александър Тонев в своите редици.

Поляците поведоха след две попадения на Каспер Хамалайнен, а резервата Роман Безяк върна един гол малко преди края.

Така Лудогорец инкасира трето поражение в турнира, след като българите вече отстъпиха на бразилския Атлетико Паранензе и румънския Оцелул. Двубоят между Лудогорец и Лех бе за разпределение на 7-о и 8-о място, а загубата остави тима на Ивайло Петев на последната осма позиция в крайното класиране.

Ивайло Петев отново не можеше да разчита на контузения капитан Емил Гъргоров, като днес атаката на Лудогорец бе предвождана от Димо Бакалов. Себастиян Ернандес, Михаил Александров и Мирослав Иванов действаха в близост до него, докато Светослав Дяков и Станислав Генчев отново стартираха в средата. На вратата застана Урош Голубович, а в отбрана се наредиха Кайсара, Гулдан, Моци и Витиня.

Българският национал Александър Тонев стартира от пейката за Лех, като юношата на ЦСКА се появи в игра през втората част.

Мачът нямаше как да започне по-зле за българите, които допуснаха гол след само три минути игра. Каспер Хамалайнен се възползва от лоша игра в защита на Лудогорец и излезе очи в очи с Голубович, прехвърляйки го за 0:1. До почивката "орлите" играеха по-често с топката, но чисти шансове за гол пред вратата на поляците липсваха.

На почивката Ивайло Петев извърши три промени, като в игра се появиха Барт, Иван Стоянов и Безяк. Подобно на първата част обаче, българските шампиони отново можеха да допуснат гол от съблекалнята. В 49' Лех контраатакува, а удар Можджен срещна гредата.

В 65' Лудогорец стигна до най-чистия си шанс за гол, но резервата Милисавлевич пропусна. Той бе изведен очи в очи с вратаря от Бургзорг, но прати топката над напречната греда. В 73' "орлите" бяха наказани, а Лех реализира и втори гол. Отново Хамалайнен стреля от пряк-свободен удар, матирайки Урош Голубович за 0:2.

В последните десет минути българският шампион натисна съперника си, като това даде резултат в 83'. Роман Безяк излъга ловко защитниците на Лех, преди с хубав удар от дъгата да отбележи за 1:2. Две минути преди края Лудогорец можеше и да изравни, но Милисавлевич се засуети в решителния момент.