Трета поредна и Дортмунд продължава да изплува (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд продължава да играе за оцеляването си в Първа Бундеслига, след като днес воденият от Юрген Клоп състав спечели визитата си на Щутгарт от 22-ия кръг и записа трета поредна победа за първенство.

Така Дортмунд не само загря за двубоя с Ювентус от Шампионската лига, но събра актив от 25 точки и се изкачи на далеч по-успокоителното за феновете десето място във временното класиране. Щутгарт пък остава на последното 18-о място в Бундеслигата с актив от едва 18 точки до момента.

Още до почивката дортмундци успяха да стигнат до аванс в резултата на "Мерцедес-Бенц Арена".

В 25' Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в срещата. Габонецът се възползва от асистенция на Шинджи Кагава и изведе Дортмунд напред за 0:1.

В 32' обаче Щутгарт съумя да възстанови равенството. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Флориан Клайн матира Вайденфелер и отбеляза за 1:1.

До почивката обаче гостите успяха и за втори път да поведат в резултата. Този път точен бе Илкай Гюндоган, който завърши прекрасна акция на своя тим и с остър изстрел по земя преодоля Улрих за 1:2.

Последните два гола в срещата паднаха в заключителните минути, когато двата тима си размениха по едно попадение за крайното 2:3.

Първо Марко Ройс финтира Улрих и се разписа на празна врата, а малко след това Нидермайер върна един гол за "швабите", което обаче не се оказа достатъчно за Щутгарт.