Трета етапна победа за Насер Ал-Атия в рали Дакар

Насер ал Атия взе трета етапна победа в тазгодишното издание на рали "Дакар". Катарският пилот направи още едно впечатляващо представяне, твърдо решен да остави след в надпреварата. Той увеличи преднината си пред преследвачите, но не с много. Все пак потвърди преимуществото на "Мини", чиито пилоти спечелиха всички етапи до момента.

Ал Атия водеше люта битка с Роби Гордън и Жиниел де Вилиер, който завърши с изоставане само от 37 секунди след 277 километровата надпревара. Южноафриканецът е на 11 минути зад катареца в генералното класиране при автомобилистите.

Трети в генералното класиране на 28 минути е Язийд ал Ражхи, който днес загуби осем минути. Миналогодишният победител Нани Рома продължи с изкачването в класирането след трето място в днешния етап. Роби Гордън, който премина първи на първата контрола, все пак финишира четвърти на повече от две минути от победителя.

"Пежо" имаше ужасен ден, а въпреки обещаващото начало на етапа Стефан Петерханзел спря на 143-ия километър с механичен проблем. Португалецът Елдер Родригес с "Хонда" спечели етапа при мотоциклетистите от Антофагаста до Икике в Чили.

Испанецът Жоан Бареда остана начело на генералното класиране сред моторите, пише dnevnik.bg. В петък Родригес спечели първия си етап за 2015 година, след като завърши 318-километровата отсечка с време 3.40:10 часа. Австралиецът Тоби Прайс с КТМ остана втори с минута и 10 секунди изоставане, докато сънародникът на победителя Пауло Гонсалвеш, също с "Хонда", финишира с пасив от 1:42 минути.

Бареда беше шести в шестия етап на рали "Дакар", като изостана с над седем минути от Родригес. Все пак, той успя да увеличи преднината си срещу Марк Кома до 12:27 минути. Защитаващият титлата си испанец беше осми в петък.