Тренто и Соколов с четвърта поредна победа

Шампионът Диатек (Тренто), с Цветан Соколов в състава си, постигна четвърта поредна победа във волейболното първенство на Италия. Соколов и компания спечелиха с 3:2 (25:20, 15:25, 25:17, 20:25, 15:11) гейма срещу новака Алтотевере (Чита ди Кастело) в среща от седмия кръг в Серия А1.

Българският национал Соколов завърши със 17 точки, а Филипо Ланца бе най-полезен с 23 точки. Трентино се смъкна на трето място във временното класиране с актив от 16 точки. Лидер е Мачерата с 20 точки.

Вицешампионът Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, постигна шеста поредна победа - като гост над Андреоли (Латина), където пък играе националът Тодор Скримов, с 3:1 (37:35, 22:25, 25:16, 25:16) гейма. Пиаченца се изкачиха на 2-о място в класирането със 17 точки, а Андреало се смъкна на последното 12-то място с 4 точки и мач по-малко.

Златанов завърши с 5 точки, а най-полезен бе Денис Калиберда с 21 точки. Тодор Скримов изигра силен мач за своя тим и стана втори по резултатност с 15 точки.

Волейболният вицешампион на Германия Фридрихсхафен, в който играят българските национали Валентин Братоев, Виктор Йосифов и Светослав Гоцев, записа шеста поредна победа в Бундеслигата.

Тимът спечели като гост Мьорзер с 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) гейма в мач от 9-ия кръг. Вальо Братоев бе втори по резултатност с 10 точки. Топреализатор на мача стана Венцеслав Симеонов, който допринесе за успеха с 16 точки Йосифов също игра цял мач и завърши със 7 точки, а Светослав Гоцев влезе като резерва. Фридрихсхафен е начело във временното класиране с 23 точки.