Треньорът на Литекс: Справедлив резултат

Старши треньорът на Литекс Златомир Загорчич бе категоричен, че в дербито с Лудогорец и двата тима са заслужавали да не загубят и равенството 0:0 е напълно логично с оглед на факта, че „нищо не се получаваше“ в атака и за двата тима.

Литекс остава на второ място с 57 точки, докато Лудогорец има 58 и като лидер ще почива в първия кръг на плейофите следващата седмица.

„Абсолютно справедлив резултат. Заслужена точка за двата тима. Имаше много футбол първото полувреме и от двата отбора. Публиката идва заради головете, но и за двата тима този път не се получаваше нищо в атака“, сподели Загорчич пред камерата на ТВ7.

„Имахме няколко пропуска през първото полувреме, но и Лудогорец също изпусна. В този мач и двата отбора заслужават по една точка.

Не искам да коментирам съдиите – винаги повтарям, че хората понякога бъркат без да искат, а ние от пейката реагираме по-остро. Трудно е да свириш мач между първия и втория в класирането“, завърши Загорчич.