Треньорът на Чили: Не мислехме, че ще има дузпи

Треньорът на Чили Хорхе Сампаоли изрази огромното си разочарование от драматичния начин, по който „ла роха“ напусна Световното първенство 2014 на осминафиналите след 1:1 за 120 минути срещу Бразилия и 2:3 при изпълнението на дузпи.

Въпреки че се представиха достойно и имаха немалко шансове да спечелят мача в игрална обстановка, в лагера на Чили трудно приеха факта, че трябва да напуснат турнира.

"Мога ли да бъда доволен, след като отпаднахме от турнира? Като цяло играхме добре, но от резултата сме много разстроени.

120 минути ние се противопоставяхме достойно на домакините на световното първенство и на огромния стадион, който беше против нас. Аз се гордея с моите играчи. Те играха достойно за своята страна.

Не забравяйте, в този мач не ни смятаха за фаворити, но изглеждахме много добре", каза Сампаоли, цитиран от БТА.

"Тренираме дузпи винаги. Но в играта става не така, както на тренировките. Честно казано, не мислехме, че ще се стигне до дузпи. Предполагахме, че можем да победим преди това", заяви още треньорът на Чили.