Трагичен Меси и безумен вратар потопиха Аржентина

Хърватия напълно заслужено удари Аржентина с 3:0 в Нижни Новгород и мечтите на Меси и компания за нещо значимо са убити. Албиселесте цял мач бе трагичен сбор от слаби играчи. Най-безидеен и безличен бе Лионел Меси, който се изложи. Бълхата (La Pulga) пипна топката десетина пъти и в тях търсеше индивидуален блясък, което не се получи.

През първата част Хърватия можеше да вкара на няколко пъти, но пропуски лишиха балканците от това. През вторите 45 минути обаче логично стана. Първо вратарят Кабайеро в 53-ата минута сгреши фатално и подари топката на Ребич, който с воле я оплете в мрежата. Десетина минути преди края Модрич довърши трагичните аржентинци с гол от разстояние , при който демонстрира супер класата си. В самия край трето попадение на Ракитич оформи класиката за Хърватия.

За ужас на присъствалия на стадиона Диего Марадона Аржентина остава само с 1 точка след 2 двубоя на Мондиала. Хърватия вече има 6 пункта и е сигурен осминафинлист. Другите два тима в потока са Нигерия (0 точки) и Исландия (1 точка) и ще играят среща помежду си утре.

Двата тима започнаха предпазливо, но постепенно хърватите тръгнаха по-смело в атака и в 5-ата минута отправиха първия опасен удар. Иван Перишич обаче не успя да преодолее вратаря Кабайеро. Аржентинците също стигнаха до положение в 22-ата минута, когато Акуня центрира отляво и топката "кацна" на напречната греда. Малко след това Агуеро проби по лявото крило и центрира към Меси, но защитник пресече подаването и изчисти топката в корнер.

В 32-ата минута непокритият Марио Манджукич стреля с глава след центриране на Вършалко, но не намери очертанията на вратата. До края на полувремето неточни удари отправиха Енцо Перес от „гаучосите“ и Ребич от хърватите.

След почивката в 53-ата минута вратарят Кабайеро допусна кошмарен гаф при върната топка от Меркадо, след като не успя да я изчисти, а само я вдигна за Анте Ребич, който с красив удар от въздуха реализира за 0:1. Минута по-късно Субашич спаси удар на Меса, а малко след това Ракитич изчисти топката и предотврати шут на Меси.

В 63-ата минута Гонсало Игуаин нахлу отляво в наказателното поле и подаде по земя, а вратарят Субашич отрази последователно удари на Меси и Меса от близка дистанция, изваждайки топката в корнер. В атаките на аржентинците нямаше никаква идея, а Лионел Меси бе бледа сянка на себе си и сякаш не бе на терена. В 80-ата минута капитанът на "шахматистите" Лука Модрич реализира страхотен гол от далечна дистанция и удвои аванса на Хърватия. Шест минути след това Иван Ракитич изпълни пряк свободен удар и топката рикошира в напречната греда. В добавеното време обаче Ракитич (90+1) вече се разписа при контраатака и оформи крайния резултат.