Този уикенд в Габрово ще стане ясен новият носител на Купа България по хандбал

В габровската зала „Орловец” в събота и неделя ще се изиграят мачовете от „Финалната четвока” за Купата на България по хандбал при мъжете. До полуфиналната фаза достигнаха отборите на „НСА” (София), „Осъм”(Ловеч), „Пирин” (Гоце Делчев) и „Локомотив” (Варна). Миналогодишните носители на трофея „Локомотив” ще имат не леката задача да срещнат „Пирин” по пътя към големия финал и със сигурност двубоя между двата тима ще бъде оспорван и напрегнат до последния съдийски сигнал. „Железничарите” са в отлична форма и водят в първенството, като от началото на сезона не познават вкуса на загубата, докато „орлите” заемащи четвъртото място в таблицата ще направят и невъзможното да изненадат съперника в Габрово и да го елиминират. Полуфиналната среща между тях започва в съботния ден от 17:00. Два часа по рано в залата излизат отборите на „Осъм” и „НСА”, които заслужено достигнаха до финалния етап. Победителят от мача играе с този от другата двойка за определяне новия носител на трофея. Загубилите излизат в мач за бронзовите медали.

16:00 Финал 1-2 място

Един отложен мач ще се изиграе отново в неделя, но за първенството при мъжете . Срещата от 14-кръг между отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и „Левски” (гр. Левски) е от 15:00 часа.

При жените през уикенда предстоят срещите от 10-ия кръг на „А”РХГ. Интрига ще има във всеки мач, а голямото дерби ще бъде в Сливница , където ще се реши последният , четвърти отбор за влизане в основната фаза на първенството. Първите три отбора са известни- „ Бъки”, „ Свиленград” и „Етър 64” . Двубоят между „Ники спорт” и „Поморие” е решаващ в последния мач от програмата на редовния сезон. До момента двата тима имат по 4 точки, като на заветното четвърто място са „Поморие”, а след тях са „Ники спорт”.

В Свиленград едноименния тим посреща водачите и без загуба от началото на шампионата „Бъки” (Габрово). При успех на „граничарките” остават на второто място с актив от 16 точки, но при загуба е възможно да бъдат изместени от „Етър 64”, на които им предстои лесно домакинство на последния в класирането „Шумен 98”. Срещата между тях е в събота от 14:00 във Велико Търново, а в неделя от 14:00 започват мачовете в Свиленград и Сливница.