Този Реал Мадрид няма милост

Реал Мадрид се завърна на лидерската позиция в Примера Дивисион, след като днес "лос меренгес" разгромиха с 5:1 гостуващия Райо Вайекано в двубой от 11-ия кръг на шампионата.

Гарет Бейл, Серхио Рамос, Тони Кроос, Карим Бензема и Кристиано Роналдо бяха точни за домакините, които с днешния си успех събраха актив от 27 точки и изместиха Барселона от първата позиция. Каталунците остават втори с 25 пункта на сметката си. Райо Вайекано пък инкасира шесто поражение до момента и остава на 12-а позиция в таблицата.

Преди началото на двубоя Кристиано Роналдо показа Златната обувка за голмайстор №1 на Европа пред "Сантяго Бернабеу", като в края на мача португалецът реализира и своя 18-и гол в първенството от началото на сезона.

Попадението на Тони Кроос след почивката пък бе негово първо с екипа на Реал Мадрид.

Изключително впечатляващи изглеждат и головите показатели на европейския клубен шампион от началото на сезона. Реал Мадрид има отбелязани вече 42 гола в едва 11 изиграни срещи от Примера Дивисион до момента, като това е с цели 17 повече от големия съперник Барселона и с 23 от шампиона Атлетико Мадрид.

Гарет Бейл се завърна сред титулярите на Реал Мадрид и стартира отдясно във формацията на домакините, докато мястото си в стартовия състав отстъпи Иско. Хамес Родригес, Кристиано Роналдо и Карим Бензема допълниха офанзивния квартет на „лос меренгес“, а Лука Модрич и Тони Кроос отново започнаха като двойка вътрешни халфове. Марсело, Серхио Рамос, Пепе и Начо получиха доверие в защитата пред Кейлор Навас. Капитанът Икер Касияс седна на резервната скамейка на домакините.

Гостите от Райо разчитаха на изнесения напред Лео Баптистао, докато Лика, Буено и Гаел Какута трябваше да подкрепят бразилския нападател от втора позиция.

4123441

Реал Мадрид очаквано стартира настъпателно в сблъсъка. Още в 2' Кристиано Роналдо насочи първия си изстрел в очертанията на вратата, но Алварес успя да улови. Стражът на Райо обаче бе безпомощен в 9', когато Гарет Бейл откри резултата за „кралския клуб“. Кристиано пусна подаване към Тони Кроос, който от своя страна центрира успоредно на голлинията. Гарет Бейл пък бе на точното място в точното време, протягайки крак и бележейки успешно за 1:0.

Междувременно Кристиано Роналдо продължи да търси поредния си гол от началото на сезона, обсипвайки вратата на Райо с изстрели. В 18' португалецът стреля мощно с левия крак, но не успявайки да насочи кълбото в очертанията.

4123443

В 24' се стигна и до крайно дискусионна ситуация на „Бернабеу“, която предизвика гнева на трибуните. Кристиано Роналдо бе на път да се откъсне сам срещу вратаря на Райо, преди португалецът да бъде съсечен от Абдулайе Ба. Странно защо обаче реферът на срещата Педро Перес не даде сигнал за нарушение, което можеше да доведе и до изгонване на чернокожия бранител на гостите.

Шест минути преди почивката и Хамес Родригес напомни за присъствието си на терена. Колумбиецът отправи един от честите си изстрели от дистанция, като единствено класната намеса на Алварес лиши „десетката“ от попадение. При последвалия корнер и късметът помогна на Райо, след като ударът с глава на Бензема срещна горната греда.

Натискът на Реал Мадрид отново даде резултат в 40', когато и капитанът в днешния ден Серхио Рамос отбеляза в мрежата на гостите. „Четворката“ засече с крак центриране от корнер на Хамес и красиво реализира за 2:0 в полза на „лос меренгес“.

Минута преди почивката Райо Вайекано успя да се върне в мача, след като Хамес Родригес направи непростима грешка пред собствената си врата. Колумбиецът опита да върне топката към своя вратар Кейлор Навас, но вместо това я предостави право на стоящия наблизо Алберто Буено. Футболистът на гостите хладнокръвно финтира костариканеца и на празна врата отбеляза безпроблемно за 2:1.

До края на полувремето Гарет Бейл можеше и да удвои сметката си в срещата, но прецизно изпълнение от пряк свободен удар на уелсеца премина над напречната греда.

Втората част на „Бернабеу“ стартира с нов шанс пред вратата на Кристиан Алварес, но изстрелът на Лука Модрич прелетя на сантиметри покрай дясната греда. Малко след това Лео Баптистао вкара за втори път топката във вратата на Реал, но попадението бе отменено поради засада.

„Лос меренгес“ се доближиха до крайния успех в 55', когато Тони Кроос реализира и първия си гол с екипа на Реал Мадрид. Кристиано Роналдо чукна топката към германския национал, който със страхотен фалцов изстрел матира Алварес и покачи на 3:1.

4123442

Четири минути по-късно домакините реализираха и четвърти гол в мрежата на своя съперник. И този път асистенцията бе на Кристиано Роналдо, който с прострелна топка намери Карим Бензема в близост до вратата. Французинът отбеляза от лесна позиция за 4:1, но повторенията показаха, че той се намира и в положение на засада. Нещо, което не бе забелязано от страничния рефер.

В 69' Кристиано направи поредния си опит да открие головата си сметка в сблъсъка, но и този път „седмицата“ не сполучи. Португалецът получи подаване от Бейл и опита да намери мрежата, но Алварес отново се намеси и спаси. В 74' пък Кейлор Навас не прецени добре едно от излизанията си далеч от голлинията, като Абдулайе Ба за малко не намери мрежата на домакините.

4123440

В 80' мощен изстрел на Гарет Бейл кацна върху напречната греда, а в 84' опитите на Кристиано за попадение най-сетне дадоха резултат, макар и с известна помощ от страна на Кристиан Алварес. Резервата Иско пусна добър пас към „седмицата“, който от своя страна си намери позиция за удар и отправи изстрел в очертанията. Топката попадна право в обсега на Алварес, който обаче нелепо пропусна кълбото покрай себе си – 5:1.

До края на срещата Кристиано можеше да запише и трета асистенция на сметката си, но резервата Медран не успя да отбележи останал очи в очи с Кристиан Алварес, чийто намеси спасиха Райо от далеч по-унизително поражение тази вечер.