Този път Ливърпул напусна "Ататюрк" победен, Бешикташ продължава напред след дузпи (ВИДЕО)

Отборът на Бешикташ се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като отстрани Ливърпул след много оспорван мач. Турският гранд трябваше да наваксва гол пасив от гостуването си на "Анфийлд" седмица по-рано и 15 минути преди края успя да стигне до него. Последваха трудни минути до края, както и продължения, за двата отбора, а мачът се реши с дузпи. "Черните орли" не сбъркаха нито един от своите наказателни удари, а Деян Ловрен бе грешникът за гостите, като при последното изпълнение за "червените" именно централният защитник сбърка, изпращайки топката встрани от вратата.

Славен Билич заложи на Гьонен на вратата, а пред него започват Опаре, Франко, Юсал, Куртулуш, Кавлак, Хътчинсън, Шахан, Соса, Торе и Ба.

Брендън Роджърс започна срещата с Миньоле, Ловрен, Шкъртел, Туре, Айб, Джан, Алън, Морено, Стърлинг, Балотели и Стъридж.

Срещата започна с превъзходство на  Ливърпул, като играчите на Брендън Роджърс бяха непрестанно освирквани от привържаниците на "черните орли", които са известни с това, че са най-грамогласната публика в Европа.

Мачът от началото започна с доста нарушения, като Марио Балотели бе провокиран на няколко пъти от играчи в "бяло" и в 11-тата минута именно италианеца получи първия жълт картон след ненужно нарушение срещу Хосе Соса.

В 18-тата минута домакините организираха първата си по-добра възможност, след като Олджай Шахан проби от ляво и центрира към Демба Ба. На мястото си обаче бе Мартин Шкъртел, който изби кълбото току пред краката на бившия нападател на Челси.

Само две минути по-късно гостите отговориха с добра контраатака. Алберто Морено проби отляво и центрира към Балотели. Топката бе изчистена и попадна в краката на Рахийм Стърлинг, който стреля от границата на наказателното поле, но Ченк Гьонен внимаваше и спаси удара.

Даниел Стъридж може да съжалява, че не отбеляза, след като на два пъти бе изведен по прекрасен начин от съотборниците си, но не успяваше да овладее топката и защитата в "бяло" я изчистваше далеч от наказателното поле.

В 33-тата минута Балотели открадна топката в близост до наказателното поле на домакините и веднага комбинира със Стъридж, който вместо да шутира, опита да финтира защитата в "бяло" и топката отново му бе отнета.

5 минути преди почивката Шахан отправи доста силен удар по посока на вратата на Ливърпул, но топката бе в обсега на Симон Миньоле и белгиецът успя да я спре преди да влети в мрежата зад него.

До края на полувремето не последва нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните при 0:0.

Втората част започна по-добре за домакините, които от началото на частта започнаха да търсят попадение и в 51-вата минута Миньоле отново трябваше да спасява опасен изстрел, този път отправен от Сердар Куртулуш.

Две минути по-късно белгиецът отново предотврати удар в рамките на вратата си, като шутът бе отправен от Соса.

Последва лет натиск на Бешикташ, като играчите на Славен Билич тотално доминираха в центъра на терена, но трудно организираха положения пред вратата на гостите.

Натискът на истанбулския гранд даде резултат и в 73-тата  минута Толгай Арслан, който се появи като резерва, се разписа след грешка в отбраната на мърсисайдци.

След реализираното попадение, домакините получиха нужното самочувствие и се хвърлиха в атака, за да търсят и втори гол, който да ги класира за 1/8-финалите.

В 92-рата минута на втората част Демба Ба уцели напречната греда на Миньоле, като единствено късметът спаси "червените" от отпадане в редовното време. Това бе последното интересно положение в срещата и двата тима ще играят продължения.

В началото на първото продължение от 15 минути играчите на Славен Билич отново наложиха натиск, а умората в мърсисайдци бе повече от видна.

В 9-тата минута на допълнителното време Ба изпусна чудесна възможност, след като нахлу в наказателното поле на Ливърпул и отправи коварен изстрел, но Миньоле се намеси решаващо и предотврати гола за турския тим.

Нищо интересно не се случи до края на първата част, а очаквано Бешикташ наложи нов натиск в началото на втората.

Ливърпул постепенно успя да поизравни играта, което стана, след като и в игачите на домакините си пролича умората и второто продължение приличаше повече на контролна среща, от колкото на двубой, даващ право на участие в 1/8-финалната фаза на Лига Европа.

След като не бяха отбелязани голове в продълженията, това означаваше, че зрителите ще могат да наблюдават най-интересната част от един футболен мач - рулетката на дузпите.

Жребият отреди дузпите да бъдат бити на същата врата, на която преди 10 години Ливърпул спечели Шампионска лига.

Демба Ба бе първият избор на Билич и нападателят не разочарова наставника си. Веднага след това, появилият се като резерва Рики Ламбърт изравни за 1:1.

Торе бе вторият изпълнител за Бешикташ и той също не сбърка, но Лалана не позволи на домакините да дръпнат напред в резултата и изравни за 2:2.

Кавлак и Джан бяха третите избори на своите треньори и двамата не сбъркаха, като реализираха за своите отбори.

Хъдчинсън даде нова предина на тима си за 4:3, а веднага след това Алън докара изпълнението на дузпи до четвърто равенство.

Голмайсторът на домакините Аслан бе петият изпълнител за тима на Билич и той също бе безпогрешен, а след това централният защитник на "червените" Ловрен изпрати топката далеч от рамките на вратата и по този начин класира Бешикташ за 1/8-финалите на Лига Европа.