Това е родната Първа лига: Пирин се спаси от изпадане и гледа към Европа

снимка: viaranews.com

Пирин и Локомотив (Горна Оряховица) врътнаха интересно 1:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига - трети кръг от група "B" на долната осмица.

Гостите откриха резултата рано, след като дежурият им голаджия Рахави Кифуети откри. Бившият играч на Ботев (Пд) вкара в 17-ата минута. "Орлетата" стигнаха до ремито с дузпа през втората част. Реализира я Даниел Младенов в 50-ата минута.

20 минути преди края Локо (ГО) остана с човек по-малко, защото Мадианга получи червен картон. Въпреки това гостите задържаха равенството.

Точката стига на Пирин, за да е сигурен, че ще завърши на едно от първите 2 места в група Б от втората осмица, а това значи, че те ще играят в баражите за място в Лига Европа. Гостите пък трябва да спасяват кожата от изпадане.