Тотнъм вече докосва финала на "Уембли"

Тотнъм победи с 1:0 у дома и взе минимален аванс срещу втородивизионния Шефийлд Юнайтед в първия полуфинален мач в турнира за купата на английската футболна Лига.

"Шпорите", чиято основна цел е класиране в топ 4 във Висшата лига, имаха превъзходство през цялата среща, но достигнаха до важното попадение малко повече от четвърт час преди края след точно изпълнение на дузпа от страна на Андрос Таунзенд.

В 35-ата минута Емануел Адебайор беше изведен от Кристиан Ериксен на голова позиция в наказателното поле, но ударът му беше неточен и излезе в аут. Само четири минути по-късно опасен шут от дистанция на Стефан Скугъл от Юнайтед мина на сантиметри от страничната греда.

В 74-ата минута влезлият като резерва Роберто Солдадо преодоля Джей Макевъли в наказателното поле и защитникът на гостите игра с ръка. Таунзенд изпълни прецизно отсъдената дузпа и донесе успеха в полза на Тотнъм.

Срещата реванш ще се играе през следващата седмица на стадион "Брамал Лейн", а вкараните голове на чужд терен не важат. Ако Шефийлд спечели с един гол разлика, двата отбора ще играят продължения за определяне на крайния победител.