Тотнъм се върна към победите след разгром над Стоук (резултати от Висшата лига)

снимка: twitter.com

Тотнъм отново преоткри играта си и разби Стоук Сити у дома с 5:1 в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "шпорите" прекратиха негативната си поредица от четири срещи без успех. За "грънчарите" това бе осма загуба тази кампания. Хари Кейн отбеляза две попадения, Хьон-Мин Сон и Кристиан Ериксен също се записаха сред голмайсторите, а Райън Шоукрос си вкара автогол. Бранителят на Стоук бе точен и в отсрещната врата, но голът му бе само със статут на почетен.

Райън Шоукрос вкара топката в собствената си врата в 21-ата минута и по този начин изведе тима на Маурисио Почетино напред в резултата. Труднопробиваемата отбрана на "грънчарите" от първата част съвсем не се оказа такава след почивката. За около 2 минути Тотнъм вече водеше с 3:0 след попадения на Сон и Кейн.

В 65-ата отново английският нападател прониза вратата на Джак Бътланд, а Кристиан Ериксен отбеляза за 5:0 в 74-ата минута. Шест минути след това Шоукрос вкара и почетното попадение за тима на Марк Хюз.

След победата на "Уембли" Тотнъм е 5-и с 28 точки, а Стоук Сити е чак 16-и с 16 пункта в актива си.