Тотнъм се съвзе, но изпусна победата срещу Юнайтед

Тотнъм и Манчестър Юнайтед направиха истинско дерби този следобед на “Уайт Харт Лейн“, като в хубав сблъсък двата отбора направиха 2:2 в чакания с голям интерес мач от 13-ия на Премиършип.

На два пъти “шпорите“ успяваха да поведат в резултата, като първо Уокър вкара в 17' за 1:0, а Сандро в 52' вкара може би най-красивият гол до момента в Премиършип за 2:1.

И двете попадения обаче бяха неутрализирани от Уейн Рууни, който затвърди силната си форма през сезона с голове в 30' и 54', печелейки собсотвеноръчно точката за настоящите шампиони.

Равенството е добре дошло за Тотнъм, който бързо успя да се съвземе от тежката загуба с 6:0 от Манчестър Сити само преди седмица. “Червените дяволи“ пък записват поредно равенство през този сезон, което отдалечава тима на Мойс от върха.

4048915

Манчестър Юнайтед остава извън топ 4 и с актив от 22 точки е едва 8-и в класирането, но само на 2 от заветната зона. Разликата с лидера Арсенал обаче е цели 9. Тотънм е само с точка по-малко от днешния си съперник и окупира 9-а позиция.

Юнайтед за пореден път предостави инициативата на своя съперник в гостуване, като в началните минути пред Солдадо и Уокър се откриха добри шансове, но не успяха да реализират. Сандро пък се намеси решаващо при ситуация, в която Рууни се озова на стрелкова позиция.

4048914

В 17' обаче нулата срещу името на Тотнъм изчезна, след като Уокър изненада всички и от пряк свободен удар стреля по земя. Топката мина под стената и заблуди Де Хеа, който не успя да се намеси, а топката спокойно влетя в мрежата - 1:0.

Това увеличи темпото в срещата и двата отбора си рамениха много опасни атаки, а Роберто Солдадо в 26' пропусна отлична възможност, след като Паулиньо го изведе в наказателното поле, но испанският стрелец прати топката в аут.

4048913

Този пропуск беше наказан в 30', когато Джоунс отне отлично от Дембеле и насочи топката към Рууни, а топката достигна до нападателя след грешка на Уокър – удар и 1:1 на “Уайт Харт Лейн“. До края на полувремето нови голове не паднаха.

Втората част почна по паметен начин, като в 52' дойде най-красивият момент в срещата. Сандро се освободи отлично от защитник и от около 25 метра изстреля истински снаряд, който остави Де Хеа абсолютно безпомощен. Топката влетя точно в сглобката вляво от вратаря – уникален гол и Тотнъм отново поведе.

4048916

Само две минути по-късно обаче Уокър допусна нова грешка, която коства водачеството на тима. В опит да достигне безнадеждна топка в половината на Юнайтед той оголи десния фланг на защитата. Там Рууни проби и подаде на Уелбек, който успя да се измъкне от защитник и бе повален от Лорис в наказателното поле. Майк Дийн отсъди дузпа, а Рууни реализира 15-ия си гол от 11-метров наказателен удар за Юнайтед.

След изравняването настъпиха промени и в двата отбора, като домакините изглеждаха по-опасния от двата отбора, но положенията липсваха и пред двете врати. Най-добрата ситуация дойде чак в 79', когато Уокър осъществи бърз пробив отдясно и центрира в наказателното поле, но Таусенд се размина на сантиметри в стова да засече във вратата.

До края на срещата Тотнъм натискаше, но защитата на Манчестър не поддаде така, както го направи в миналия кръг срещу Кардиф и удържа точката за шампионите.