Тотнъм се спаси от издънка, Юнайтед едва би у дома

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед се измъчи, но спечели домакинството си на Брайтън с 1:0 от 13-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за "червените дяволи" бе дело на Ашли Йънг в 66-ата минута. Попадението може да бъде отчетено като автогол на Дънк от "чайките", който отби топката преди тя да срещне мрежата на Мег Райън.

Още през първото полувреме играчите на Жозе Моуриньо имаха шанс да излязат напред в резултата. Най-доброто положение се откри пред Ромелу Лукаку в последната минута на частта. Тогава Рашфорд центрира отдясно, а белгийският таран стреля с глава, но Мег Райън спаси. Стражът на Брайтън се намеси и при добавката на Пол Погба и така запази вратата си суха.

През второто полувреме гостите натиснаха в търсене на изравнителното попадение, но то така и не дойде. Най-опасни положения се откриха пред Глен Мъри и Нокарт, но бяха пропилени. Така в 66-ата минута дойде изстрел на Ашли Йънг от границата на наказателното поле. Топката се отби в краката на скочилия на шпагат Дънк и попадна неспасяемо в мрежата на "чайките" за 1:0, което се оказа и крайният резултат.

Така Юнайтед намали пасива си спрямо лидера Манчестър Сити, като има 29 точки при 34 за "гражданите". Брайтън пък е 9-и с 16 пункта.

В друг от мачовете във Висшата лига от 17:00 ч. Тотнъм едва се добра до равенството като домакин на УБА и срещата завърши при 1:1. Още в 4-ата минута Саломон Рондон даде преднина за гостите. Чак в 74-ата Хари Кейн спаси тима си след хубав пас на Деле Али. След грешната стъпка Тотнъм остава 4-и, но още този кръг може да бъде задминат от Ливърпул и Арсенал. Уест Бромич пък гравитира над зоната на изпадащите. "Дроздовете" са на 17-о място с 11 пункта.