Тотнъм с жестока издънка

Лондонският Тотнъм претърпя сериозна издънка в битката за място в Шампионската лига наесен, след като днес "шпорите" претърпяха поражение с 0:1 срещу Норич в среща от 27-ия кръг на първенството.

"Канарчетата" изненадаха своя гост с попадение на Робърт Сноудграс малко след почивката, докато воденият от Тим Шърууд отбор така и не намери път към вратата на Джон Руди.

Така Тотнъм остава с актив от 50 точки, изоставайки на вече шест пункта зад четвъртия Ливърпул. Норич пък изплува с няколко места нагоре в класирането, събирайки 28 пункта на сметката си.

Първата част на "Кароу Роуд" завърши без отбелязани попадения, а резултатът бе открит две минути след подновяването на играта. Робърт Сноудграс навлезе към центъра и стреля технично с левия крак, намирайки един от долните ъгли зад Уго Лорис - 1:0.

До края на мача Тотнъм така и не успя да се върне в мача, като не помогна и включването в игра на Роберто Солдадо двадесет минути след почивката. Именно испанецът направи изумителен пропуск в 66', не успявайки да отбележи от чиста позиция.

В 82' Джак Руди спаси изстрел на Шадли, а до последния съдийски сигнал "канарчетата" дори пропиляха три възможности за втори гол и решаване на сблъсъка.