Тотнъм с най-слаб старт от 2008 година насам

Тотнъм продължи слабото си представяне през тазгодишната кампания в Премиър лийг, след като лондончани записаха второ поредно поражение у дома в шампионата, губейки с 2:1 от Стоук.

Домакините изпуснаха контрол върху мача още през първото полувреме, след като Къркич с първия си гол за Стоук даде аванс на „грънчарите” в 6’, докато в 33’ Уолтърс удвои, давайки ключов аванс на своите.

Тотнъм продължи слабата си игра и през втората част, но все пак Шадли даде надежда на феновете на „Уайт Харт Лейн” с красиво воле в 77’, но Ноутън си изкара червен картон в 85’, обричайки своите в последните минути.

Така „шпорите” записаха общо 14 точки в първите си 11 мача, което е най-слабият старт на тима от сезон 2008/09, когато треньор беше Хуанде Рамос. Той беше уволнен още преди идването на ноември. Освен това вече в 21-и мач в историята на Премиър лийг Тотнъм допуска два гола изоставане до почивката. В тази серия „шпорите” имат 4 равенства и 17 загуби.

Тотнъм се срина до 12-о място в класирането, докато с 15 точки Стоук е временно 9-и в подреждането.

Хари Кейн започна като титуляр за Тотнъм, след като извоюва стартов номер заради 10-те си гола в последните 14 появявания на терена. Именно той имаше първият шанс в срещата, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

Обнадеждаващият старт на Тотнъм обаче беше спрян от Боян Къркич, който още в 7’ изненада защитата на домакините. Сидуел организира отлична атака през центъра и с прецизен пас пусна в коридор за каталунеца, който беше прецизен в завършващия удар и отбеляза първия си гол в Англия – 0:1.

Това обърка плановете на домакините, които така и не съумяха да отговорят адекватно, а единствният точен удар за полувремето беше на сметката на Кейн, който стреля с глава, но Бегович спаси. Стоук пък беше по-опасният отбор, а в 33’ резултатът беше удвоен след нови неумели действия в защита на лонондчани.

Пробив на Моузес завърши със слабо избиване на Фацио. Шолкрос върна топката с глава в наказателното поле, където Диуф комбинира с Уолтърс, а нападателят успя да разпечата вратата на Лорис за втори път в срещата.

На почивката играчите на Тотнъм бяха изпратени с мощни освирквания от феновете, а това се отрази и на играта през второто полувреме. Играчите на Почетино излязоха крайно демотивирани и продължиха анемичната игра в нападение, като дори влизането на Ламела и Дембеле не даде резултат.

Все пак „шпорите” имаха няколко положения, които Бегович спаси със замах – удар на Кейн с глава и пряк свободен удар на Ламела. Играчите на Стоук пък приеха трайно играта в своята половина и, въпреки слабата игра на Тотнъм, играчите на Почетино се върнаха в мача с гол на Насер Шадли, който в 77’ с блестящо воле отбеляза 6-ия си гол за сезона.  Ноутън обаче получи червен картон 5 минути преди края, а Тотнъм не успя да стигне до изравняване с човек по-малко на терена.