Тотнъм разби Манчестър Юнайтед с три гола за шест минути (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм постигна нова победа в борбата за титлата в Англия, след като се наложи с 3:0 като домакин над Манчестър Юнайтед.

"Шпорите" вкараха три гола в рамките само на шест минути, а точни за тима от Лондон бяха Деле Али, Тоби Алдервейрелд и Ерик Ламела.

След този успех Тотнъм събра 65 точки и все още изостава със седем от лидера Лестър, пет кръга преди края на първенството. Манчестър Юнайтед пък пропусна шанса отново да се доближи до градския съперник Манчестър Сити в битката за 4-то място, даваща право на участие в Шампионска лига. Възпитаниците на Луис ван Гаал остават с 53 пункта на 5-тата позиция.жю

Срещата между Тотнъм и Манчестър Юнайтед бе забавена с 30 минути, тъй като около стадиона има голямо задръстване и мениджърът на гостите Луис ван Гаал не е успял да стигне на време за началото на срещата.

В началото на срещата играта бе равностойна, а в 7' играчите на Манчестър Юнайтед получиха право да центрират от фаул в полето пред Юго Лорис, но не се намери кой да нанесе точен удар към вратата на Тотнъм.

До 30' играта на стадион "Уайт Харт Лейн" бе равностойна, като двата тима се надиграваха предимно в средата на терена. След точно половин час игра лондончани направиха два непростими пропуска пред Давид де Хеа, като първо Хари Кейн не успя да преодолее стража на "червените", а след това Ерик Ламела стреля с глава в аут от няколко метра при прекрасно центриране на Кристиан Ериксен.

Втората част започна с няколко пропуска пред двете врати, като най-фрапантен бе този на Антони Марсиал, който не успя от няколко метра да матира Лорис, а след това при добавката прати кълбото право в ръцете на стража.

След точно 70' игра се стигна и до първа чиста голова възможност за Тотнъм през второто полувреме. Крис Смолинг и Дейли Блинд се сблъскъха, което доведе до свободна зона за Ериксен. Халфът се освободи добре от Матео Дармиан и центрира към чакащия в наказателното поле Деле Али, за когото не бе проблем да завърши атаката с гол - 1:0.

След само четири минути се стигна и до втори гол във врата на Де Хеа, а този път точен бе Тоби Алдервейрелд. Още не бе приключила радостта от предното попадение и се стигна и до трети гол. Дани Роуз центрира остро по земята и около точката за изпълнение на дузпа бе Ламела, който засече за 3:0.

Преди мача

Отборът на Тотнъм все още е в борбата за титлата на Острова, но за тази цел ще трябва постоянна игра и доста късмет от съдбата. "Шпорите" изостават със седем точки от лидера Лестър, а днес ще трябва да победи Манчестър Юнайтед.

Играчите на Маурисио почетино са с актив от 62 точки и за момента изостават с 10 от "лисиците", които по-рано днес победиха Съндърланд. При успех днес обаче отново ще се доближат до Лестър.

Манчестър Юнайтед пък има за цел да играе в Шампионска лига, но за това ще трябва да изместят градския съперник Манчестър Сити от 4-та позиция. "Гражданите" са с 57 точки, а "червените дяволи" към момента са с 53.